Tenis, Doha: Cibulková vyradila Češku Šafářovú

SITA|18. feb 2008 o 20:50

Doha 18. februára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v 1. kole turnaja WTA Tour Qatar Total Open v katarskej Dauhe (Tier I, dotácia 2,5 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) ...

Doha 18. februára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v 1. kole turnaja WTA Tour Qatar Total Open v katarskej Dohe (Tier I, dotácia 2,5 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) nad Češkou Luciou Šafářovou 6:4, 6:3. Osemnásťročná piešťanská rodáčka sa v 2. kole stretne s víťazkou zápasu Patty Schnyderová (9-Švajč.) - Tamira Paszeková (Rak.). Cibulková, ktorá je 45. vo svetovom rebríčku, zdolala svoju o šesť miest lepšie postavenú súperku v prvom vzájomnom súboji za 86 minút, keď za stavu 5:3 a 40:0 v druhom sete využila hneď prvý mečbal. V oboch setoch sa ako kľúčový ukázal šiesty gem, keď mladá Slovenka ušla Šafářovej z 3:2 na 4:2 a tento náskok si zakaždým pohodlne udržala.

"Víťazstvo nad Šafářovou ma veľmi teší," uviedla pre agentúru SITA Dominika Cibulková. "Snažila som sa vyhýbať sa zbytočným chybám a v závere som ťažila aj z dobrého podania." Jej tréner Vladimír Pláteník si myslí, že Cibulková hrala rozumnejšie ako Češka a viac liftovala údery. "Som rád, že Dominika pretrhla šnúru nevyužitých šancí. V ďalšom kole nemá veľmi na výber, obe možné súperky patria medzi špičkové hráčky a poznám ich veľmi dobre," dodal.

Prvý vzájomný súboj Cibulkovej a Šafářovej sa mal hrať už 2. februára v rámci brnianskeho fedcupového zápasu ČR - SR (3:2), ale napokon sa nekonal pre súperkino pretrvávajúce zranenie pravého sedacieho svalu.